ללא קטגוריה

למה השטיחים מיועדים בדיוק ואיך מיוצרים


מאמרי שטיחים , שטיחים הם כיסוי הרצפה הנפוץ ביותר במדינה. הם יפים, מותקנים במהירות, שקטים וחמים מתחת לכפות הרגליים. שטיחים מספקים בידוד ומפחיתים את העברת הרעש בתוך הבית ומחדר אחר מתחת או למעלה.

שטיחים עשויים מחומרים טבעיים וסינתטיים כאחד. חומרי סיבים טבעיים כוללים צמר ומשי, כאשר משי משמש כמעט אך ורק בשטיחים עדינים. סיבים סינתטיים הם בעיקר ניילון, פוליאסטר, פוליפרופילן ואקריליק.

שטיחים בנויים ארבע דרכים שונות. זה יכול להיות ארוג במכונה, שפירושו חוט הערימה, או המשטח, נארג במקביל לחוט הגיבוי. אם זה צמוד, המשמעות היא שמכונה בשליטה ממוחשבת משרשרת חוט פנימה ומחומר גיבוי סינטטי ואז בוחרת סגנון חיתוך. ניתן לקשור שטיח, כלומר פירושו שאורכים קצרים של חוט קשורים באופנים שונים לגיבוי מראש. ואז ניתן לסרוג אותו ביד, המשמש ביצירת שטיחים וארוגים בעבודת יד.

מרקמים נפוצים


מרקם השטיח מושפע משלושה גורמי חוט במהלך בנייתו: החיתוך, הצפיפות והצפיפות.

בדרך כלל מעוותים שני חוטי רובדי יחיד או יותר זה בזה כדי להפוך את השטיח לעמיד יותר: לכן ככל שהפיתול חזק יותר, הערימה חזקה יותר. פיתולים רופפים עשויים להרגיש רכים יותר למגע, אך הם לא יחזיקו מעמד זמן רב. חלק מהחוטים המעוותים מכוונים לחום לביצועים אפילו יותר לאורך זמן. התהליכים המשמשים בבניית השטיח מופיעים בתווית.

חיתוך שטיח

ניתן לחתוך את השטיח או לחתוך אותו, תלוי אם לולאות קצה החוט נחתכות לאחר שנארג דרך הגיבוי. הערימה תהיה מהודקת ומחוספסת יותר למגע אם היא נחתכת מכיוון שלולאות הקצה חסרות, בעוד שלא ניתן לחתוך רכות למגע בגב מכיוון שהלולאות נשארות.

להלן כמה סוגים נפוצים אחרים של מרקם שטיחים שכדאי לשקול לקנות לבית:

סוגי הסיבים – מאמרי שטיחים

פריז: סיב חתוך בעזרת חוטים מפותלים היטב
מרקם: שילוב של חוט מעוות מכווץ ליצירת תבנית רצויה
כבל: חוט כבד ומעוות היטב
ערימה חתוכה של ברבר: חוט גדול עם ערימה חתוכה
ערימת לולאה ברבר: חוט גדול ולא חתוך
שאג: חוט ארוך מקרית בערימה ארוכה
חומרים נפוצים

צמר


צמר
צמר שוזר לשטיחים מאז ומעולם, והוא עדיין נחשב לבחירה הראשונה ביופי וערכה. זה לובש טוב ובטיפול נאות יהפוך ליפה יותר ככל שתתבגר. צמר הוא דוחה מים באופן טבעי, מה שעוזר לו ללבוש טוב יותר. הוא מגיע בכמה גוונים שונים, תלוי בסוג צמר הכבשים שנבחר, וניתן לצבוע אותו בקלות בכל צבע.

ניילון

ניילון
בשנת 1938 הפך הניילון לסיב הסינטטי הראשון ששימש , וגם כיום הוא נותר חומר השטיח הנפוץ ביותר. איכות הניילון השתפרה מאוד עם השנים, עד כדי כך שכיום מוצרים מסוימים מרגישים כמעט רכים כמו צמר. ניילון הוא גם תחליף מבורך לאנשים האלרגיים לצמר. הוא עמיד בפני כתמים, לובש בצורה יוצאת דופן, ומתנקה בקלות.

פליפרופילן

פוליפרופילן
זהו סיב סינטטי נוסף שלובש בצורה יוצאת דופן בבנייני מגורים ומסחר כאחד. חומר זה הפך לתקן אצל יצרני שטיחים רבים לאחר 1950. השטיחים מיוצרים בדרך כלל עם ערימת לולאה או לולאות ברבר.

שטיח אומגה גלים חום בז'

פּוֹלִיאֶסטֶר
פוליאסטר נמצא בכל מקום, כולל שטיחים. זה לא לובש ניילון לא פחות טוב, אבל מרגיש טוב יותר למגע

או תחת רגליים יחפות. זה מיוצר בדרך כלל עם ערימה חתוכה וגימור מרקם.

כיצד לשפוט את איכות השטיח
הכלל הסטנדרטי בענף ה שטיחים הוא “ככל שהערמה עמוקה וצפופה יותר, כך השטיח טוב יותר.” הצפיפות נשפטת על פי כמה קרובי גדילי החוט זה לזה. עומק נמצא באמצעות מדידת גובה הערימה מהגיבוי. כלונסאות כבדות וצפופות יותר יימשכו זמן רב יותר מערימות קלות ורופפות.

אחת הדרכים להתבונן באיכות השטיח היא לקפל חלק אחורה של השטיח, וגורם לערימה להיפתח. זה נותן מבט מדויק יותר עד כמה החומר צפוף או כמה הערימה גבוהה יותר מאשר פשוט להעביר את היד שלך על פני השטח. על ידי התבוננות בכמה שטיחים שונים באופן זה, תקבל בקרוב תחושה של שיקול איכות השטיח.

גורמים אחרים שיש לקחת בחשבון בעת ​​רכישת שטיח הם תכונות עמידות בפני כתמים ובלאי, יחד עם עמידות בפני דהייה. שטיחים עשויים להכיל גם אמצעי בקרה אנטיסטטיים. יש לבחור ברוב חומרי השטיח תוך שימוש בסופו של דבר, כלומר, האם ישמש אותם באזורים של בלאי קל, כמו בחדרי שינה, או בלאי כבד, כמו במסדרונות, בכניסה לחדרי מגורים.

מילון מונחים
אנטיסטטי: השטיח מטופל כימית כדי לפזר הצטברות אלקטרוסטטית לפני שהוא פורק.

גיבוי: החומר התומך בפנים או בערימה של השטיח. בשטיחים ארוגים הגיבוי הוא צמר או משי באיכות פחותה, דרכם נשזרים הערימה. על שטיחים מחורצים זה בדרך כלל בד סינטטי. לעתים מתווסף שטיח משני לשטיח בכדי להקשיח אותו ולעזור לשטיח לשמור על צורתו המקורית.

ברבר: משמש חוט עבה, כמו צמר או ניילון

נלקח מ- improvenet

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *