זאת שאלה רטורית על טעם בשטיחים אין להתווכח על טעם וריח לא מתווכחים . מה שמעניין בשטיח הוא האריגה, סגנון הציור, מרכב הבד, וצפיפות הקשירה . בעבודת יד ככל שיותר קשרים כך המחיר בהתאם . שמסתכלים על סלון עם שטיח וסלון בלי שטיח מיד רואים את ההבדל המשמעותי שנוצר בחלל הסלון . הציורים בשטיחים , קחו לדוגמה שטיח אבסטרקטי כתמי הצבע משפיעים על אווירת הסלון .

בשטיחים
שטיח אבסטרקטי דגם 80

עיצוב מודרני בשטיחים

בימינו כל בית שני ברשותו שטיח מודרני בסלון , בחלקם זו טעות נפוצה ובחלקם מתאים השטיח לחלל הסלון. זה מתחיל בספה עובר לווילון ולאחר מכן הריצוף צריך לקחת את כולם בחשבון , שכל אלו יכנסו במראה השטיח שבוחרים לרכוש . בשטיחים קלאסיים גם אותו עניין . כמובן שלא נעשה ערבוב בין כל הצבעים שברשותינו עם השטיח שברצונינו לרכוש . נניח שהסלון ברשותינו מעוצב מודרני , הספה בצבע שחור הווילון קרם זהב , והריצוף קרם אפור . הנה דוגמה בשטיח שמסתדרת עם הסלון שלנו .

שטיח ברבר שחור לבן 06
שטיח ברבר שחור לבן 06

זאת הבחירה שאין הרבה צבעים בסלון שחור לבן ייתן את הרושם המתאים . עכשיו נוסיף לסלון כורסה צבע חום או בז' או כל צבע אחר נהיה חייבים לתת שבירה קטנה בשטיחים שלנו . הנה דוגמה :

שטיח הוליוד דגם 09

לא חסרים דומאות נוספות של שטיח מודרני כדי ליצור לעצמנו סלון מעוצב מודרנית ,

קלאסיקה בסלון שלנו

שאני רואה סלון קלאסי אמיתי עם כל הסובב אותו ושטיח מדליון ענק בסלון הדבר שעולה לי בראש זה איפה הארון משקאות , כאן ועכשיו למזוג כוסית וויסקי נקי ללא קרח ולהתאים את הנוכחות שלי לקלאסיקה של חלל החדר . בשטיחים מודרניים אני לא רואה את התמונה הזאת במוחי מה שאני רואה זה שאני יושב על הכורסה או הספה מוזג לי כוס תפוזים מהמקרר מפעיל את המסך וצופה בחדשות . זה משתנה מאדם לאדם אבל כמו שהזכרנו בהתחלה על טעם וריח אין להתווכח .

מה מעניין בשטיחים ?

כן עכשיו אני לא שואל 🙂 למרות שראיתי לא פעם אחת אלה כמה פעמים סלונים ששטיח לא יתאים אליו אלה הסלון יפה ומעוצב כמות שהוא ולא צריך להוסיף כלום . זה נדיר אבל קיים . למי אבל יש אומץ להיות בסלון בחורף הקר בלי שטיח לכפות הרגליים .